Skip to main content

Club Directory and Rosters

Representatives from each club listed below will be in the RAC from 6 p.m. to 9 p.m. on Monday, August 25 for Fall semester and Tuesday, January 19 for Spring semester to explain how you can get involved!

Name Phone Email

Aikido

 Marjorie Adams ma04331@georgiasouthern.edu
Matthew Sherwood  — ms10706@georgiasouthern.edu
Websitegsuaikido.com

[ Roster ]

Archery

Baseball

 Orlando Mack om00343@georgiasouthern.edu
Robert Cunningham rc04117@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Climbing

Connor Elsbree  ce02429@georgiasouthern.edu
Reid Loveless rl02717@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Collegiate Gaming

Jakeb Burks jb16196@georgiasouthern.edu
Gavin Tremblay gt00870@georgiasouthern.edu
Kev Williams kw00120@georgiasouthern.edu
Websiteofficialscg.com

[ Roster ]

Cricket

Disc Golf

Gersen Vangunst  gv00282@georgiasouthern.edu
Matthew Beblowski mb05903@georgiasouthern.edu
Taylor Daly td03299@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Dodgeball

Equestrian

Sarah Evans se01696@georgiasouthern.edu
Rachel Radford  —  rr03205@georgiasouthern.edu
 Lana Gonzales  —  lg03436@georgiasouthern.edu
Club Email: georgiasouthernequestrian@gmail.com

[ Roster ]

Fencing

Michael Everett me02247@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Golf

Ryan Koprowski rk01367@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Lacrosse (Men)

Quidditch

Rugby (Men)

Cooper Hines ch09385@georgiasouthern.edu
Chris Drost cd05968@georgiasouthern.edu
George Lavallin gl00866@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Rugby (Women)

Shooting Sports

Soccer (Men)

Peter Egede pe00491@georgiasouthern.edu
Hector Angeles ha00971@georgiasouthern.edu
Laurence Rushe lr02972@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Soccer (Women)

Southern Bass Anglers (Bass Fishing)

Southern Cheer

Southern Explosion (Dance)

Elizabeth Riegelman er02462@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Swimming

Anthony Scheyer as12888@georgiasouthern.edu
Bradlie Nabours bn01256@georgiasouthern.edu
Club Emailgsuswimming@gmail.com

[ Roster ]

Tennis

 Ashlee Charles ac07909@georgiasouthern.edu
Alex Nalley an02363@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Track and Field

Marc Dickey md05587@georgiasouthern.edu
Donkevian Tolbert dt02625@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Ultimate Frisbee (Men)

Ultimate Frisbee (Women)

Volleyball (Women)

Gloria McGoldrick gm01523@georgiasouthern.edu
Jennifer Miller jm12835@georgiasouthern.edu
Tori Smith ts05641@georgiasouthern.edu
Alanna Rozsina ar06297@georgiasouthern.edu

[ Roster ]

Wrestling

Last updated: 10/5/2017